PROJEKT "SPACE 2"

O PROJEKTE

V rámci programu ERASMUS + vzniklo pokračovanie projektu "Student parliaments for an active and creative Europe 2" (akronym: SPACE 2).

Projekt je určený pre zástupcov žiackych školských rád, mládežníckych parlamentov vo veku 16 – 18 rokov (po dohode aj viac). Konať sa bude v krásnom prostredí nového Braneckého penziónu v Trenčíne od 27.8. – 4.9.2021.

Hlavným cieľom projektu je zvýšiť účasť mládeže na miestnej, regionálnej, národnej a európskej úrovni. Preto sme sa rozhodli pracovať so študentmi stredných škôl, ktorí sú priamo zapojení do aktivít svojich študentských parlamentov. Títo mladí ľudia už majú určité skúsenosti s témami, o ktorých budeme ďalej diskutovať a zlepšovať ich počas projektu, ako sú demokratické systémy, aktívna účasť, mäkké zručnosti, ako je komunikácia, riadenie skupín, plánovanie a delegovanie.

Aktivity počas projektu budú zamerané na:

  • Zdieľanie skúseností
  • Práca s motiváciou mladých ľudí zapojiť sa do demokratických aktivít, vrátane študentských parlamentov
  • Interkultúrna výmena a učenie sa
  • Oboznámenie sa so zákonmi a legislatívou, ktoré upravujú prácu študentských parlamentov v zúčastnených krajinách
  • Diskutovať o právach a povinnostiach študentských parlamentov s cieľom objasniť jeho úlohu v školskom prostredí
  • Denne vedená sebareflexia a skupinová reflexia o procese učenia sa počas celého projektu, ako aj o práci na študentských parlamentoch – čo mi dalo a vzalo?
  • Rozvoj mäkkých zručností účastníkov, ako je komunikácia a riešenie konfliktov
  • Vybaviť účastníkov niektorými základnými propagačnými schopnosťami potrebnými pri ich aktivitách v študentských parlamentoch: tvorba videa, tvorba propagačných materiálov

ORGANIZÁTOR A PARTNERI PROJEKTU

Organizátorom projektu bude organizácia „KCVČ – Regionálne centrum mládeže“ z Trenčína. Partnerskými organizáciami sú „Nadácia FEIS“ z poľského Bytomu a „Petrklíč help“ z Českého Tesina v Českej republike.

NÁKLADY

Všetky náklady na činnosti, izbu a stravu bude hradiť projekt. Cez voľný deň sa vyberieme do centra mesta a ďalších častí Trenčína, kde ponúkneme výber programov pre účastníkov. Každý účastník si bude musieť tieto náklady pokryť sám podľa svojho výberu.

PRIHLASOVANIE TU: https://forms.gle/xCC3syAMoQxpWp9P6

Dokumenty na stiahnutie

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31